NOVÁ DOBA - nové mládežnické mužstvo....

04.04.2015 | redakce 2015

Tak se nám nějak ta historie krásně opakuje. Dovedl je otec. Měl myšlenku a po deseti letech strávených v Uherském Brodě se mu to sešlo podle jeho představ.

Když v roce 2004 působil v Uherském Brodě ve stínu Richarda Hrazdiry a Ivana Tomaštíka ze Zlína, začal plánovat i svůj in line hokejový sen. Podřídil mu i stavbu rodinného domu - na půli cesty mezi Zlínem a Uherským Brodem. Řeč je o Leoši Pavlůskovi, který dovedl do našeho klubu nejenom své syny Davida a Tomáše, ale také své kamarády (nadšené tatínky ze Zlína), kteří chtěli podpořit jeho filozofii a udělat něco navíc pro své děti v přípravě na lední hokej - zvláště pak v ohledu na kolektiv a "sportovní" výchovu. Musíme zde vzpomenout na jména jako Petr Miko, Radek Mikulec, Radim Werbik, Jiří Valda, Jarda Rezek, Václav Gazda a Ivoš Odložilík. Zvláště první jmenovaný se s Leošem Pavlůskem zapsali do historie našeho klubu "zlatým" písmem. Jejich rukopis je znám při současném doplnění mužstva mužů o "jejich" hráče, které celé roky velmi obětavě vedli a vychovávali vstříc oddanosti našemu in line hokejovému klubu. Navíc a hlavně opakovaně pod jejich vedením získávali kluci jeden mistrovský titul ve svých mládežnických kategoriích za druhým. Neodmyslitelným faktem však zůstává, že ten vůbec první titul mistrů České republiky získala mládež IHC Uherský Brod pod vedení Františka Vaňka a Pavla Dederleho, právě ve spojení s Leošem Pavlůskem. Rok poté k nim úspěšně naskočil i současný kapitán mužstva mužů Dušan Surý, který bez přerušení působí u mládežnických kategorií dodnes. A budeme se opakovat. Všechno má svůj začátek a konec. Leoš Pavlůsek už nemusí trávit tolik času na našem ZS, protože mu jeho zmiňovaní synové vrací jeho investici. V těchto dnech dochází k zahájení činnosti mužstva přípravky, které po loňských úspěšných trenérských zkouškách povedou právě David a Tomáš Pavlůskovi. Ideální kombinací touhy je pak spojení dalšího člena "Pavlůskovic" klanu Martina, který jako poslední syn bude v této kategorii působit. Je vhodné a srdečné v rámci tohoto článku vzpomenout také jméno Pavly Pavlůskové, která za celé ty roky k našemu klubu tak nějak neodmyslitelně patří. Byla u všeho a s pořádnou dávkou pomoci na poli zdravotnickém, časoměřickém či "pradlenském" pomohla nejenom našemu klubu, ale byla i součástí celého snu svého muže. Pomohla nám posunout a dnes se dá bez nadsázky říci i stabilizovat různá období vývoje tohoto sportu v našem městě. Přejeme oběma novým trenérům přípravky hodně sportovních úspěchů. Patronát nad jejich trenérskou kariérou si do počátečních let vzal František Vaněk, který má ze všech zde jmenovaných nejvíce trenérských zkušeností a odtrénovaných in line hokejových sezón.

 
Aktuální články
1. a 2. hrací víkend - HROZIVÝ ZAČÁTEK

 Velmi nepovedený vstup do sezony v prvních 4.kolech extraligy inline hokeje.

 
Nový název a logo klubu - KANCI

Dlouho očekávaná změna názvu a loga klubu se podařila zrealizovat až v průběhu příprav na http:// sezonu 2019.

 
Memoriál Karla Rachůnka a Pavola Demitru

 Na zimním stadionu v Brumově-Bylnici se konal tradiční před sezonní turnaj.

 
Web IHC Uherský Brod - restart?
 
Začátek sezony 2017
 
Podpořte IHC Uh.Brod nefinančně, jen úsilím
 
Druhý soutěžní víkend
 
První ostrý soutěžní víkend
 
Přípravný turnaj pro muže
 
Informace před sezónou
 
Utkání
 
© IHC Uherský Brod 2004 - 2015. Fotografie a videa uveřejněné na webu lze využít jen se souhlasem. Otázky, nápady, povolení na vadikaca@seznam.cz
RSS